PORADY DOTYCZĄCE BLOGOWANIA.

by - listopada 18, 2017


Blogowanie staje się coraz bardziej popularne i coraz więcej osób pragnie mieć swoje blogi, głównie dlatego, że chcą mieć swoje miejsce w sieci. Dla wielu blogerów jest to po prostu pasja, dla innych sposób zarobku, a dla jeszcze innych jedno i drugie. Natomiast postanowiłam dzisiaj podzielić się z wami moimi poradami dotyczącymi blogowania, więc jeśli zastanawiasz się nad tym czy go stworzyć to ten post jest właśnie dla Ciebie.

* * *

Najczęstszym pytaniem, które pojawia się w sieci to "Gdzie założyć bloga?". Na własnym przykładzie mogę Wam polecić platformę Blogger.com, gdyż sama z niej korzystam. Owszem macie też do wyboru inną, mianowicie Wordpress, ale nie miałam z nią do czynienia więc mogę wypowiedzieć się jedynie o platformie, na której jestem osobiście. Moim zdaniem blogger jest przede wszystkim bardzo dobry dla osób, które chcą się sprawdzić w blogowaniu - czyli dla osób początkujących, aczkolwiek niektórzy blogerzy, którzy osiągnęli w pewnym stopniu sukces nadal z niej korzystają.


BLOGGER:

- przede wszystkim jest on całkowicie bezpłatny
- darmowa domena z końcówką blogspot.com
- bardzo proste menu w obsłudze, więc nie macie się co martwić - na pewno wszystko będzie dla Was jasne
- posiada szablony, które są "wbudowane", natomiast możesz w nich zmienić czcionkę, kolory, układ strony i nie potrzebujesz do tego znajomości HTML'a
- oczywiście jeśli chcesz to jest możliwość podpięcia własnej domeny (z czego sama korzystam)
- jeśli do gustu nie przypadną Ci szablony, które są na bloggerze to oczywiście w internecie jest ogrom bezpłatnych szablonów - choć tutaj musisz minimalnie znać się na HTML'U lub kodach CSS.


No dobra... to platformę już mamy, ale co dalej? Przede wszystkim znajdź pomysł na siebie. Musisz zadecydować o czym chcesz pisać, jak mają wyglądać zdjęcia oraz cała reszta, tak aby całość wyglądała spójnie. Na sam początek polecałabym Ci pisać na tematy, w których czujesz się najpewniej, później możesz mieć tak naprawdę kilka kategorii tematycznych, ale możesz też cały czas skupiać się na jednej tematyce konstruując na przykład inny wygląd wpisu czy też zdjęć. Powiem Ci, że sama na początku tego bloga skupiałam się tylko i wyłącznie na tematyce modowej, aczkolwiek postanowiłam poszerzyć swój blog o kilka kategorii - myślę, że takie rozwiązanie jest świetne, gdyż każda osoba, która odwiedzi Twój blog znajdzie dla siebie coś co go zainteresuje. 


Kolejną moją poradą jest czytanie książek lub podpatrywanie osób bardziej doświadczonych. Oczywiście jest to porada dla osób, które w pewien sposób chcą podejść do swojego bloga "poważniej". Wtedy, gdy ja zadecydowałam w jeden dzień - ok, chce to robić i dążyć do pewnego celu - postanowiłam po prostu czytać książki na ten temat lub podpatrywać osoby, które zajmują się już blogowaniem kilka lat. Książki, które mogę Ci polecić to "Bloger i Social Media", "Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj" oraz "Social Media Start" Tomka Tomczyka, znanego jako Jason Hunt. Te książki bardzo mi pomogły i przede wszystkim zmotywowały mnie do działania!


Ważną rzeczą o ile nie najważniejszą jest regularność i dążenie do celu. Moim zdaniem blogerzy, którzy osiągnęli jakiś sukces byli i nadal są regularni w tym co robią i dążą do określonego celu. Najlepiej by było, gdybyście wpisy dodawali co 2-3 dni, aczkolwiek ja sama postawiłam sobie poprzeczkę tak naprawdę od wczoraj i postanowiłam, że będę tutaj pisać codziennie, ponieważ zwyczajnie chcę to robić, ale też mam w tym cel, który chce osiągnąć. 


I już na koniec nie poddawaj się, jeśli coś nie idzie po Twojej myśli. Blogowanie to tak naprawdę długa droga, którą każdy z nas musi przebyć. Nie martwcie się tym, że efekty nie są takie jak oczekiwaliście na początku, bo nic nie przychodzi od razu! Trzeba nad tym ciężko pracować, próbować nowych rzeczy, które być może akurat się sprawdzą, ale także potrzebna jest tutaj ogromna cierpliwość. Niektórzy potrafią być bardzo niecierpliwi jeśli chodzi o efekty - uwierzcie, coś o tym wiem, ale mimo to nie poddaje się tylko robię wszystko, aby było coraz lepiej i Wy również powinniście tak robić.

2 komentarze