JAK ODNALEŹĆ SWÓJ WŁASNY STYL? | MY STYLE #1

by - 15:23


Większość osób zmaga się z brakiem własnego stylu, dzięki któremu mógłby wyrazić swoją osobowość oraz oryginalność. Prawdę mówiąc w naszych czasach jest bardzo trudno wyróżnić się z tłumu, gdyż przechodząc przez ulicę możemy zauważyć ludzi, którzy są podobnie do siebie ubrani, co wiąże się właśnie z brakiem oryginalności. To jak wyglądamy jest naszą wizytówką, a wszyscy zwracamy uwagę najpierw na wygląd, dlatego do swojego stylu nie powinniśmy zaliczać tylko ubrań, ale również fryzurę czy makijaż, które będą dopełnieniem efektu jaki chcemy osiągnąć.


Sukcesem do odnalezienia własnego stylu jest przede wszystkim polubienie, ale też docenienie siebie. Tak naprawdę kiedy patrzymy w lustro i widzimy piękną osobę, którą lubimy stajemy się pewniejsi siebie i jest nam o wiele łatwiej. Dlaczego? Ponieważ akceptujemy swoje wady i nie zwracamy na nie aż tak ogromnej uwagi, lecz na to, co zrobić aby wyglądać jeszcze lepiej i kochać siebie jeszcze bardziej. Więc jeśli masz problem z odnalezieniem stylu to w dalszej części posta postaram się pomóc Ci go odnaleźć.

1. Otwórz swoją szafę i pozbądź się ubrań, których już nie nosisz. 
Jest to bardzo pomocne, tym bardziej jeśli codziennie zastanawiasz się co na siebie włożyć. Im mniej ubrań masz, tym łatwiej jest coś ze sobą połączyć. Ponadto zauważysz, które ubrania nosisz najczęściej, a których nie miałaś na sobie ani razu oraz ustalisz, które ubrania lubisz na sobie, a które tylko na wieszaku.

2. Zrób listę ubrań, które chcesz mieć w swojej szafie.
Lista może być po prostu wypisana, ale jeśli jesteś wzrokowcem to lepszym sposobem będzie zrobienie jej w postaci kolażu, który możesz wykonać na komputerze. Tak naprawdę nie musisz mieć tych rzeczy z danego sklepu, w którym je znalazłaś. Fajną opcją będzie szukanie ich w secondhandach.3. Przyglądaj się ludziom na ulicy.
Jest to pewnego rodzaju inspiracja, ponieważ niektórzy ludzie mają w swoim stylu coś naprawdę wyjątkowego. Nie musisz od razu kopiować całej stylizacji, jeśli Ci się spodoba, gdyż inspiracja nie do końca na tym polega. Wystarczy, że wyznaczysz jedną rzecz, która najbardziej Ci się podoba i połączysz ją do własnego stylu. 

4. Inspiruj się.
W internecie jest masę stron, dzięki którym możesz się zainspirować. Najpopularniejszą jest chyba Pinterest oraz Tumblr, aczkolwiek jeśli lubisz eksperymentować i tworzyć stylizacje - również znajdziesz strony, które Ci w tym pomogą.

5. Ubieraj się tak, jak się czujesz.
Jeśli masz ochotę ubrać się elegancko to zrób to! Nic nie stoi na przeszkodzie. Ważne, że Ty będziesz czuła się bardzo dobrze.


7 komentarze

 1. Mój styl jest calkiem wyraźny i charakterystyczny, ale ogólnie rady są bardzo przydatne ;)

  CLLAUDIZZLE

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi bardzo ciężko było odnaleźć swój styl- szukałam, kombinowałam, wiele razy przekombinowałam... Ale w końcu wiem, czego chcę od zycia, a co za tym idzie- jak powinnam wyglądać i ubierać się:)
  jvstvnamaria

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomocny post :)

  http://bysanndra.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne zdjecia i super blog!

  Coś czuję. że będę wpadała tu częściej *.*

  Co powiesz na wspólną obs ? :) ( Daj znać u mnie na blogu)
  Zapraszam do siebie <3
  Siforthestyle (Klik)
  Mój kanał na YT-Klik

  OdpowiedzUsuń