JAK DOBRAĆ FASON DO SYLWETKI? | MY STYLE #2

by - 16:07


Wierne i ślepe naśladownictwo mody bez uwzględnienia cech własnej urody, sylwetki i osobowości rzadko daje dobre efekty. Przy wyborze fasonu, dodatków i koloru ważną rolę odgrywa świadomość jakim się jest. Trzeba się przejrzeć krytycznie w lustrze i ocenić zarówno dobre strony, jak i mankamenty urody oraz sylwetki, i stwierdzić co by się chciało zaakcentować, a co tuszować.


~ Kobiety niskie i delikatnej budowy powinny się wystrzegać dużego wzoru tkaniny, dużej kraty, szerokich pasów, silnie rozbudowanych ramion, dużych torebek itp. Mimo bowiem szczupłej sylwetki - brak proporcji w stosunku do wzoru tkaniny lub do dodatków - może wywołać wrażenie poszerzenia figury. Podkreślona talia i wysokie obcasy wysmuklają sylwetkę.

~ Kobiety małe o przysadzistej figurze powinny nosić umiarkowanie wcięte ubiory, luźne płaszcze, ale nie za szerokie. Długie i wąskie klapy wydłużają sylwetkę. Odpowiednie są również zapięcia na całej długości i zaprasowane fałdy, odchylające się w samym dole podczas ruchu. Wybierać należy tkaniny o drobnym wzorze i ewentualnie w pionowym układzie. Pamiętać trzeba, że pasy podłużne mogą, wbrew ogólnym mniemaniom, bardziej poszerzyć sylwetkę niż pasy poprzeczne.


~ Przy rozbudowanych biodrach trzeba unikać wąskich, silnie dopasowanych spódnic. Nie wysmuklają one sylwetki, a znacznie lepsze efekty daje spódnica lekko poszerzona w dole albo układana w stębnowane fałdy, otwierające się tylko w dole. Dla optycznego wyrównania szerokości sylwetki wskazane jest poszerzenie ubioru górą. Nakładane kieszenie, szerokie klapy i duże kołnierze odwracają uwagę od bioder.

~ Przy obfitym biuście i wydatnej tuszy trzeba wybierać fason wysmuklający optycznie sylwetkę. Są to pionowe linie wynikające z kroju, albo z deseniu tkaniny. Długie, wąskie klapy lub długie, wąskie kołnierze szalowe, wydłużone dekolty itp. Ubiory powinny być raczej nie odcinane w talii i nie powinny być obcisłe.

choker - blinkshop.pl | t-shirt - asos (sh) | spódniczka - uszyłam sama | buty - no name

3 komentarze

 1. Ta książka to źródło wielu wspaniałych inspiracji. Jak tylko nadarzy się okazja, bez większego zastanowienia: kupię ją! c:
  mój blog

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale super!


  https://emilkiblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Great post and beautiful photos, Dear ❤
  I'd be happy friendship blogs ♥ Subscribe to your Blogger
  Julia Shkvo

  OdpowiedzUsuń